Evropský parlament Mladých diplomatů

O projektu

7. – 11. listopadu 2022

Plzeň

Studenty z celé České republiky historicky velmi oblíbeným Evropským parlament Mladých diplomatů zakončíme sérii našich projektů simulujících a přibližujících evropský normotvorný proces tuzemské studentské veřejnosti.

Studenti se po dobu konání pětidenního projektu vžijí do rolí europoslankyň a europoslanců a budou jednat o tématech stanovených Evropskou radou Mladých diplomatů a dále zpracovaných Evropskou komisí Mladých diplomatů.

Tradičně nebudou chybět ani diskuze se vzácnými hosty, se kterými budou moci naši studentští europoslanci diskutovat nad tématy, které je osobně zajímají. Součástí projektu jsou i aktivity zaměřené na rozvoj soft-skills.

Přijatým účastníkům budou s předstihem poskytnuty edukační materiály a zdroje určené k samostudiu vhodné pro přípravu na simulované zasedání Evropského parlamentu.  

Ty nejlepší přijaté dokumenty, které pomohou zefektivnit a zpříjemnit Evropskou unii pro její obyvatele, budeme prezentovat tuzemské i evropské politické reprezentaci. Tvoje nápady tak mohou ovlivnit život bezmála 450 milionům obyvatel.

Budeš to TY, budeš DIPLOMAT!

Praktické informace

Náklady na účast v projektu

Účast na studentském vzdělávacím projektu Evropský Parlament Mladých diplomatů je zcela zdarma.

Ubytování

Pro účastníky je ubytování po celou dobu konání projektu zdarma.

Delegáti, kteří budou do Plzně cestovat déle než 3 hodiny, mají zároveň nárok na ubytování i den před zahájením konání našeho projektu.

Ubytování je zajištěno v *** hotelu Ibis v Plzni. Pokoje nabízí připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi. Náročnější delegáti ocení zejména individuální klimatizaci, LCD televizi s širokým výběrem ze šedesáti programů, fén a vlastní koupelnu s velkým sprchovým koutem. 

Ubytování je zajištěno včetně bohaté snídaně formou bufetu.

Občerstvení

Pro všechny studentské delegáty je zajištěno bohaté občerstvení a nealkoholické nápoje po celou dobu konání projektu.

Doprava

Všem účastníkům zdarma zajistíme zpáteční dopravu do místa konání našeho projektu. Dopravu z krajských a okresních měst Vám zajistíme a zašleme Vám elektronicky jízdní doklady. Případné náklady na dopravu do krajských a okresních měst Vám proplatíme osobně v rámci konání projektu oproti předloženému dokladu.

Výběr Tebou zastupovaného státu

V rámci registračního formuláře si studenti vyberou nejvíce preferované státy, které by na Evropské parlamentu nejraději zastupovali. Získání preferovaného státu mohou zájemci ovlivnit dobrovolným získáním bonusových bodů v kvalitativní části příjímacího řízení.

Pořadatel si zároveň vyhrazuje právo přidělit delegátovi stát mimo jeho preference. Pokusíme se však maximálně vyjít vstříc.

Co si vzít s sebou na Evropský parlament?

Pro vyplnění interaktivních kvízů požádáme studenty o práci na jejich mobilních telefonech – vezměte si s sebou prosím mobilní telefony.

Veškeré edukační a informační materiály, blok či psací potřeby obdrží účastníci při zahájení našeho projektu.

S sebou si zároveň doporučujeme vzít notebook – v rámci projektu budete v týmech tvořit návrhy dokumentů, pro jejich budoucí úpravu doporučujeme jejich tvorbu právě na Vašich počítačích. 

Nezapomeňte si s sebou prosím vzít občanský průkaz, průkaz o zdravotním pojištění a studentský průkaz ISIC (vlastníte-li jej).

Jak se na Evropský parlament připravit?

Doporučujeme nastudovat si především základní informace o politických postojích  zastupovaného státu, a to k jednotlivým bodům projednávané agendy. Každý delegát od nás zároveň s předstihem obdrží „Delegátova průvodce parlamentem“, ve kterém nalezne základní informace o Evropské unii a projednávaných bodech agendy. Doporučujeme také se dopředu seznámit s jednacím řádem Evropského parlamentu Mladých diplomatů, který bude nedílnou součástí průvodce.

Je nutná znalost světových jazyků?

Jednacím jazykem simulovaného zasedání Evropského parlamentu i diskuzí s našimi vzácnými hosty je čeština. 

Pořízení foto a video dokumentace projektu

Z projektu bude pořízena volně šiřitelná foto a video dokumentace projektu. Podmínkou účasti na projektu je tedy udělení souhlasu spolku Mladí diplomaté, z.s. s pořízením foto a video dokumentace vlastní osoby delegáta.

Kdo nese odpovědnost za účastníky projektu?

Mladí diplomaté, z.s. nenesou v průběhu konání projektu za účastníky žádnou právní zodpovědnost. Všichni účastníci nesou v průběhu účasti realizace na projektu odpovědnost sami za sebe. Veškeré způsobené hmotné i nehmotné škody tak budou včetně příslušenství vymáhány po viníkovi.

V případě porušení Podmínek účasti na projektu může být zároveň účastník z projektu vyloučen.