Evropský parlament Mladých diplomatů

O projektu

7. – 11. listopadu 2022

Plzeň

Od 7. do 11. listopadu 2022 se konal v Plzni „Evropský parlament Mladých diplomatů”, kterým jsme zakončili sérii našich projektů simulujících a přibližujících evropský normotvorný proces tuzemské studentské veřejnosti. Jedná se o největší projekt, který Mladí diplomaté opakovaně pořádají.   

Účastníci se na začátku projektu nejprve seznámili a také jim byla podrobněji představena Evropská unie a její historický vývoj, orgány Evropské unie a základy legislativného procesu. Poté byl účastníkům představem jednací řád simulovaného zasedání Evropského parlamentu a začalo jednání, které bylo stěžejší částí projektu. Účastníci se po dobu konání pětidenního projektu vžili do rolí europoslankyň a europoslanců Evropského parlamentu a jednali o dokumentech, které vzešly z předcházejících projektů Evropská rada Mladých diplomatů a Evropská komise Mladých diplomatů.

Program projektu byl rozdělen do několika pestrých bloků. Kromě jednání mohli účastníci také vidět zajímavé přednášky několika hostů a diskutovat s nimi na aktuální témata a problémy Evropské unie, nebo také o situaci na Ukrajině. Na odlehčení proběhlo mnoho interaktivních aktivit, nebo aktivity na rozvoj soft-skills.    

Pro účastníky jsme zcela zdarma zajistili komfortní ubytování v hotelu, dopravu i stravování a občerstvení. 

 

Za podporu projektu děkujeme programu Erasmus+ a všem hostům.

Hosté

Tomáš Holub – biskup plzeňský

Jiří Pospíšil – poslanec Evropského parlamentu

Václav Láska – senátor Parlamentu České republiky

Tomáš Sedláček – filozof a ekonom

Partneři